Salibandyn Ope SM 2015

Tulokset:

A-sarja

1: Kuopio - The Sons of Gepards (8 - 3)

5: Pori - Iisalmi (3 - 0)

9: Kontiot - OAJ Kangasala (0 - 2)

13: Kuopio - Raahe (7 - 0)

17: The Sons of Gepards - Iisalmi (1 - 13)

21: Kontiot - Pori (0 - 3)

25: The Sons of Gepards - Pori (0 - 9)

26: OAJ Kangasala - Iisalmi (2 - 1)

29: Raahe - Kontiot (4 - 1)

33: OAJ Kangasala - Kuopio (1 - 3)

37: Raahe - The Sons of Gepards (10 - 2)

41: Iisalmi - Kontiot (4 - 1)

45: Pori - Kuopio (1 - 3)

46: Raahe - OAJ Kangasala (3 - 3)

47: Pori - Raahe (7 - 1)

48: The Sons of Gepards - OAJ Kangasala (2 - 9)

50: Kuopio - Kontiot (10 - 0)

54: Iisalmi - Raahe (6 - 1)

58: Kontiot - The Sons of Gepards (4 - 3)

62: Iisalmi - Kuopio (2 - 4)

66: OAJ Kangasala - Pori (0 - 1)

C-Sarja

2 : Heinola - Asikkala (6-1) (LOHKO A - Alkusarja)

3 : Hyvinkää - Lauritsala (3-1) (LOHKO B - Alkusarja)

4 : Petäjävesi-Uurainen - Kipinä (1-4) (LOHKO C - ALKU C)

6 : Sipoo-Pornainen - Nurmijärvi (3-2) (LOHKO D - Alkusarja)

7 : Tuusula - Matlarin enkelit (5-0) (LOHKO E - Alkusarja)

8 : Porvoo - Lammi-Tuulos (5-1) (LOHKO F - ALKU C)

10 : Asikkala - Imatran Immet (3-2) (LOHKO A - Alkusarja)

11 : Lauritsala - AfterSki (12-2) (LOHKO B - Alkusarja)

12 : Kipinä - NOSE (3-1) (LOHKO C - ALKU C)

14 : Nurmijärvi - Iisalmi C (3-2) (LOHKO D - Alkusarja)

15 : Matlarin enkelit - Pirkkalan turistit (1-5) (LOHKO E - Alkusarja)

16 : Lammi-Tuulos - Liperpool F.C. (0-1) (LOHKO F - ALKU C)

18 : Imatran Immet - Heinola (0-7) (LOHKO A - Alkusarja)

19 : AfterSki - Hyvinkää (1-8) (LOHKO B - Alkusarja)

20 : NOSE - Petäjävesi-Uurainen (3-4) (LOHKO C - ALKU C)

22 : Iisalmi C - Sipoo-Pornainen (0-2) (LOHKO D - Alkusarja)

23 : Pirkkalan turistit - Tuusula (5-2) (LOHKO E - Alkusarja)

24 : Liperpool F.C. - Porvoo (3-1) (LOHKO F - ALKU C)

27 : Sipoo-Pornainen - Pirkkalan turistit (3-3) (LOHKO L - Sijat 13-18)

28 : AfterSki - NOSE (4-9) (LOHKO H - Sijat 13-19)

30 : Hyvinkää - Tuusula (10-0) (LOHKO J - Sijat 1-12)

31 : Kipinä - Liperpool F.C. (6-2) (LOHKO K - Sijat 1-12)

32 : Heinola - Porvoo (4-1) (LOHKO I - Sijat 1-12)

34 : Imatran Immet - Iisalmi C (1-2) (LOHKO G - Sijat 1-12)

35 : Porvoo - Nurmijärvi (1-3) (LOHKO I - Sijat 1-12)

36 : Pirkkalan turistit - Asikkala (5-1) (LOHKO L - Sijat 1-12)

38 : Tuusula - Petäjävesi-Uurainen (4-0) (LOHKO J - Sijat 1-12)

39 : Liperpool F.C. - Lauritsila (0-7) (LOHKO K - Sijat 1-12)

40 : Nurmijärvi - Heinola (3-3) (LOHKO I - Sijat 1-12)

42 : Petäjävesi-Uurainen - Hyvinkää (3-9) (LOHKO J - Sijat 1-12)

43 : Lauritsila - Kipinä (4-3) (LOHKO K - Sijat 1-12)

44 : Asikkala - Sipoo-Pornainen (2-3) (LOHKO L - Sijat 1-12)

49 : NOSE - Lammi-Tuulos (3-6) (LOHKO H - Sijat 13-19)

51 : Porvoo - Asikkala (3-4) ( - Sijat 9-12)

52 : Petäjävesi-Uurainen - Liperpool F.C. (3-4) ( - Sijat 9-12)

53 : Iisalmi C - Matlarin enkelit (0-3) (LOHKO G - Sijat 13-18)

55 : Nurmijärvi - Sipoo-Pornainen (1-0) ( - Sijat 5-8)

56 : Tuusula - Kipinä (1-3) ( - Sijat 5-8)

57 : Lammi-Tuulos - AfterSki (6-2) (LOHKO H - Sijat 13-19)

59 : Heinola - Pirkkalan turistit (2-3) ( - Sijat 1-4)

60 : Hyvinkää - Lauritsala (2-3) ( - Sijat 1-4)

61 : Matlarin enkelit - Imatran Immet (3-0) (LOHKO G - Sijat 13-18)

63 : Asikkala - Liperpool F.C. (3-0) ( - Sijat 9-10)

64 : Porvoo - Petäjävesi-Uurainen (4-3) ( - Sijat 11-12)

65 : Matlarin enkelit - Lammi-Tuulos (0-2) ( - Sijat 13-14)

67 : Nurmijärvi - Kipinä (0-2) ( - Sijat 5-6)

68 : Sipoo-Pornainen - Tuusula (5-1) ( - Sijat 7-8)

69 : Iisalmi C - NOSE (3-2) ( - Sijat 15-16)

70 : Pirkkalan turistit - Lauritsala (2-3) ( - Sijat 1-2)

71 : Heinola - Hyvinkää (3-4) ( - Sijat 3-4)

A-sarjan lopullinen sarjataulukko

Kuopio A-sarjan mestari!

Joukkue Pelit Pisteet TM PM ME
Kuopio 6 12 35 7 28
Pori 6 10 24 4 20
OAJ Kangasala 6 7 17 9 8
Iisalmi 6 6 22 12 10
Raahe 6 5 19 26 -7
Kontiot 6 2 6 26 -20
The Sons of Gepards 6 0 11 53 -42

 

C-sarjan sijoitukset:

Pistepörssin TOP30

  1. Janne Mönkkönen 22 ( 13 + 9 )
  2. Jaakola Sauli 15 ( 10 + 5 )
  3. Kimmo Nykänen 15 ( 12 + 3 )
  4. Catharina Moisio 11 ( 7 + 4 )
  5. Härkönen Antti-Jussi 11 ( 8 + 3 )
  6. Olli Kaisto 10 ( 4 + 6 )
  7. Mika Auvinen 10 ( 8 + 2 )
  8. Petteri Rannankari 10 ( 9 + 1 )
  9. Veli-Matti Salo 9 ( 2 + 7 )
  10. Mikko Auvinen 9 ( 2 + 7 )
  11. Juha Silvan 9 ( 3 + 6 )
  12. Petri Erholz 9 ( 3 + 6 )
  13. Henry Grönholm 8 ( 3 + 5 )
  14. Tyni Markus 8 ( 4 + 4 )
  15. Olli Ryynänen 8 ( 4 + 4 )
  16. Harri Ulmanen 8 ( 4 + 4 )
  17. Jukka Marttila 8 ( 5 + 3 )
  18. Frank Lind 8 ( 6 + 2 )
  19. Taru Kuparinen 8 ( 6 + 2 )
  20. Gröhn Tomi 8 ( 6 + 2 )
  21. Petri Stubbe 8 ( 6 + 2 )
  22. Juha Roininen 8 ( 7 + 1 )
  23. Mikko Stranden 8 ( 7 + 1 )
  24. Päivi Talliniemi 7 ( 0 + 7 )
  25. Kortelainen Aleksi 7 ( 3 + 4 )
  26. Lauri Virtanen 7 ( 4 + 3 )
  27. Mikko Salkinoja 7 ( 4 + 3 )
  28. Allan Isokääntö 7 ( 5 + 2 )
  29. Jari Kuoppala 7 ( 5 + 2 )
  30. Miika Laitinen 7 ( 5 + 2 )